Kategória: Aktuality, Dorast

HODNOTENIE ML. DORASTU MŠK KNM 2008/2009 (jesenná časť)

Tréner: Tibor Goljan, vedúci mužstva: Ján Cudrák

Hodnotenie celkovej hry mužstva:  skončili sme na 10. mieste. Bodov 24, skóre  32:26.

7-3-5. V ml. doraste nie sú dôležité body! Ide o to, aby  sa chlapci nebáli hrať futbal, aby to neboli len nakopávané lopty. Nie sú pod žiadnym tlakom, môžu sa na ihrisku realizovať a ukázať, čo v nich je. S našou hrou môžem byť prevažne spokojný. Chlapci odohrali väčšinou veľmi dobré zápasy. Doplácali sme na to, že sme nemali brankára, Tomáš Cabada chodil iba na zápasy (študuje v L. Hrádku). Odchytal 10 zápasov a na 5 zápasov sme si museli požičať brankára zo st. žiakov Andreja Hartiníka. Snažili sme sa hrať kombinačne, po krídlach. Myslím si, že sme patrili k piatim najlepším mužstvám v súťaži. Doma aj vonku sme chceli hrať ofenzívny futbal. Doplácali sme na to gólmi, ktoré sme dostávali po brejkoch, keď sme stratili loptu na súperovej polovici a nedokázali sme prerušiť hru. Niekedy nás takéto góly dostali do kolien. Hrali sme disciplinovane, nemali sme ani jednu červenú kartu. Navrhujem preradiť Jakuba Slafkovského do st. dorastu, alebo ho vyhodiť z MŠK, a do ml. dorastu posunúť 2 - 3 st. žiakov, pretože mám nízky počet hráčov. Chcel by som spomenúť dobrú spoluprácu s trénermi st. žiakov Ivanom Jančim a s Tiborom Ďuriakom. A tak isto aj s trénerom st. dorastu Ivanom Jurkovičom, s ktorým sa mi spolupracuje veľmi dobre. Poďakovanie patrí aj vedúcemu mužstva Jánovi Cudrákovi, bez ktorého si neviem predstaviť fungovanie nášho mužstva. Chcem sa poďakovať hráčom za ich výkony v zápasoch, za ich poctivý prístup na tréningoch, že boli dobrý kolektív, ktorý ťahal za jeden povraz.

Najlepší hráči: (hodnotenie zápasov, dochádzky na tréningy, celkové vystupovanie hráča i mimo ihriska) Matúš Maljar (obranca), Martin Kopas (záložník), Patrik Štefunda (útočník) a vyzdvihol by som výkony Jozefa Šviríka, Jozefa Čelka, Františka Urbánka, Lukáša Minára za výkony v mladšom a staršom doraste.

Dochádzka ml. dorast   (k 1.11.2008)

Celkovo:     54 TJ (tréningová jednotka)

3      PZ (prípravný zápas)

15    MZ (majstrovský zápas)