Kategória: Aktuality

MHáK Martin - MŠK Kysucké Nové Mesto

Dňa 9.11.2008 sa uskutoćnili zápasy mladších a starších źiakov hádzanej medzi MHáK Martin a MŠK Kysucké Nové Mesto.

V stretnutí mladších žiakov bola jasná dominancia Kysuckých hádzanárov, keď po prvom polčase viedli 8:15. V druhom polčase sa v úvode predviedol dobrými zákrokmi brankár domácich. Preto aj po 5-tich minútach druhého polčasu domáci celok Martina 3:1. v 8 minúte hrajú hráči MŠK Kysuckého Nového Mesta v oslabení, no napriek tomu udržujú vysoký náskok. Po 30-tich minútach zápasu je skóre už 13:22 pre Kysuckých hádzanárov. Po peknej individuálnej akcii Miša Záhradníka je stav v 48.minúte 19:31. V 49.minúte predviedli Kysučania vynikajúcu akciu a tak bolo skóre 20:33, ktoré sa už do konca zápasu nezmenilo a tak po výbornom výkone zvíťazili hráči MŠK Kysuckého Nového Mesta.

MHáK Martin – MŠK Kysucké Nové Mesto 20:33 (8:15)

4

V zápse starších žiakov to nebol až tak jednoznaćný zápas o čom svedčí aj to, že v 10.minúte prvého polćasu bol stav iba 4:6 podpísali sa pod to výborne hrajúce obrany oboch týmov no eśte väčšou mierou vynikajúce zákroky brankárov. V 19.minúte dali domaci Martinčania dôležity gól na 7:10 nasledne na to nepremenil hráč Kysuckého Nového Mesta s číslom 10.M.minarović 7-metrový hod a tak začali Martinčania rozdiel znižovať a polčas skončil 9:11. V druhom polčase nastúpili aktívnejšie hostia, keď hned v 1.minúte druhého polčasu viedli uź 9:13 a svoj náskok stále zvyšovali. V 9.minúte druhého polčasu dostal hráč domácich s číslo 2.Macak tretíkrát 2 minúty a tak nasledovala ćervená karta. Po tomto verdikte to vyzeralo, že už by nemal byť problém pre ysućanov zvíťaziť nakoľko Macak bol tvorca Martinskej hry. Ale uź v 10.minúte zaćali Martinský hráči znižovať stav a spravili zo zápasu drámu, ktorú upokojili hostia v 23.minúte, keď v breaku zakončoval neomylne hráč s číslom 6.P.Jurák, ktorý bol zároveń najlepším strelcom Kysuckého Nového Mesta a svojím 10.gólom zvýšil na 20:23. následne na to sa preesadili ďalší dvaja jeho spoluhráči a tak zápas skončil víťazstvom hráčov MŠK Kysucké Nové Mesto 20:25.

MHáK Martin – MŠK Kysucké Nové Mesto 20:25 (9:11)