Futbalový spravodaj k zápasu KNM - Makov

9. kolo 4.10.2008 o 14.30 hod.

MŠK KNM - Krásno nad Kysucou

Komentár k zápasom:

L.Lúčka - KNM        1:0 (0:0)

„Prvý polčas bol vyrovnaný, v druhom polčase sme zahodili 4 tutovky. V závere sme dostali nešťastný gól. Chcem oceniť výborný a obetavý výkon M.Sidoru. Dobrý výkon podali R.Chovanec a T.Pavlík.

Valča - KNM            4:0 (1:0)

Na začiatku sme dostali gól po chybe obrany, potom bol priebeh vyrovnaný. V druhom polčase nedokázal Kňazovič premeniť šancu a zato sme pykali po chybách troma gólmi v našej sieti. Bojovnosťou uspokojil M.Sidora, ale to je veľmi málo. Mužstvo sa nachádza v kríze psychickej i hernej. Hráme v kŕči, hráči si neveria a robia školácke chyby. Treba si priznať, že niektorí hráči nedosahujú úroveň tejto súťaže. Takýmto prístupom a hrou nás čaká len boj o záchranu.                                                                           J.Schmidt

Program 7.kola:

Krásno - Rakytovce, Králiky - Kremnička, K. N. Mesto - Makov, Zvolen - Valča, Námestovo - Bytča, Fiľakovo - MFK N. Baňa, L. Lúčka - V. Krtíš, D. Ždaňa - L. Štiavnica

Súpiska hráčov na dnešný zápas :

Tréner - Schmidt Július, asistent - Holiač Pavol, ved.mužstva - Holeš Ivan, masér - Čambal František, lekár - Muráň Ondrej.

Brankári: Poništ, Jurkovič, Hvostík

Obrana: Pavlík, Záhradník, Vlček Rado, Valiašek, Pavlus, Mičiak, Mojík Michal

Záloha: Chovanec Rado, Vlček Rasťo, Kohút, Grznár

Útok: Goljan, Sidora, Žubor, Kňazovič

Čo nové v mužstve MŠK KNM:

V prestupovom termíne sa nám podarilo získať na hosťovanie nášho bývalého hráča T.Pavlíka z Kys.Lieskovca a M.Mojíka, ktorý naposledy pôsobil v Púchove. Srdečne ich v našom klube vítame, veríme že budú platnými posilami a svojimi výkonmi strhnú ostatných k lepším výsledkom. Po pracovných povinnosiach sa vrátili naši odchovanci:  K.Šalga a M.Janiš. Na skusy prišiel Ľ.Grznár z Horného Vadičova. Ďalších mladých a perspektívnych hráčov z okolia chceme po dohode klubov získať k nám. Veľa hráčov je zranených, alebo sú v deň zápasu v zamestnaní. Za prácou do zahraničia odišiel L.Boris, takže treba bojovať a hrať s tým čo máme.                                                   P.Holiač

Predstavujeme súpera:

ŠK Javorník Makov bol založený v roku 1933. Obec má 1907 obyvateľov.  „V III.lige pôsobíme 2 rok a tak ako KNM ani Makovu nevyšiel vstup do tohto ročníka...a dnešný súboj je pre obidve mužstva veľmi dôležitý! Jediným cieľom ŠK Makov v tomto ročníku je záchrana v súťaži... Možno prekvapíme vyhlásením, ale naše výsledky sú horšie ako predvádzaná hra a čakáme na strelecké prebudenie."

SÚPISKA:1 Brštak Michal, 2 Bezák Peter - kapitán mužstva, 3 Ploszek Peter, 4 Putorik Jaroslav, 5 Vidosavlejevic Davor, 6 Cvetič Milan, 7 Barčak Peter, 8 ing.Šustek Juraj, 9 Lazič Mirko, 10 Novakovič Zoran, 11 Kumpan Martin, 12 Kubačák Ladislav, 13 Zajac Milan, 14 Vitek Vladimir, 15 Sikora Tomáš, 16 Špulica Jozef, 21 Toman Miroslav

Tréner Černek Zdenek, as.trénera ing.Martinek Ludvik, tajomník  Holák Rastislav, Predseda PAVLIK MARTIN.

Vzájomné zápasy v minulom ročníku:

KNM - Makov              5:1,      Makov - KNM              5:0

14.9.2008 sme si pripomenuli 50 rokov od otvorenia futbalového štadióna v KNM. Prvý zápas hrali Kysučania proti Dubnici nad Váhom a zvíťazili gólom Štefana Pápeža 1:0 (neskorší úspešný tréner, ktorý postúpil s KNM do II.ligy). Tiež treba spomenúť, že hlásateľom na otváracom zápase bol Vladimír Psotný, ktorý túto hlásateľskú činnosť vykonáva do dnes - teda 50 rokov, začo mu patrí naše poďakovanie.

Poďakovanie: Firme REAL s.r.o., ktorá vyrobila a podarovala našim najmenším futbalistom 2ks malých prenosných bránok.

MLÁDEŽ:

Do sezóny vstúpili už aj najmenší prípravkari pod vedením trénerov Chládeka, Galvánka a Janeka do najvyššej stredoslovenskej súťaže a tešia sa na najbližšie zápasy s atraktívnymi súpermi (Ružomberok, Žilina, B.Bystrica, Martin...)

Ml.žiaci:

Ružomberok B - KNM A 4:3, KNM A - Martin 2:0, KNM B - Skalité 0:1

St.žiaci II.liga

Ružomberok B - KNM A           3:1 (2:0) gól Ďuriak

Prvý polčas začali lepšie domáci a zaslúženie viedli. Potom sme kopali pokutový kop, ktorý Lončík zahodil. V druhom polčase sme hrali lepšie, ako domáci, pekný gól dal M.Ďuriak, ale potom sme znovu inkasovali z veľkého off-side. Remíza by bola spravodlivejšia.

KNM A-Martin B 7:0 (4:0) góly: Funtek 2, Lončík 2, Vavrek, Ďuriak, Mozol

Súpera sme zaskočili dobrou hrou, pohybom a gólmi. Chlapci, ktorí v tomto zápase nastúpili to zvládli výborne. Za výkon chcem poďakovať všetkým hráčom vrátane lavičky.

St žiaci III.liga

Bánová - KNM B           2:3,      KNM B - Skalité           1:0

Ml.dorast

Bytča - KNM                            2:2 (2:1) góly Pochyba, Švirík

V prvom polčase sme podali slabí výkon, bez nasadenia a bojovnosti. Lepšie to bolo v druhom polčase, hrali sme dobre kombinačne a zaslúžene sa nám podarilo vyrovnať. Najlepší hráči: Kočiš, Ovčík, Jendriščík

Podbrezová - KNM                   2:2 (1:1) góly Vavrek 2

Chlapci podali bojovný výkon, horšie to bolo v prechode do ofenzívy. Musíme ale rešpektovať silu súpera. Hrali veľmi dobre. Najlepší hráči: Hartiník, Vavrek, Belák, Maljar

KNM - L.Mikuláš                      0:1 (0:1)

Na začiatku sme dostali gól po hrubej chybe brankára. Chlpaci sa snažili, no bez gólového efektu. Druhý polčas sme hrali proti silnému vetru a súper nás zatlačil. Remíza by bola spravodlivá. Pochvalu si zaslúži Funtek

St.dorast

Podbrezová - KNM                   8:1 (2:1)

Prvý polčas sme ako tak držali krok, no druhý polčas to bola hrôza. Súper nás dokonale vyškolil. Poctivosť a výborná hra súpera ukázala na naše nedostatky.

KNM - L.Mikuláš                      1:6 (0:2)

Bez tréningu sa hrať nedá. Máme problém s prihrávkou, sme pomalí a nepodrží nás brankár. Každý zápas iná zostava. Nedokážeme sa presadiť v útoku. Niektorým hráčom chýbajú základné futbalové návyky. Chlapci musia v prvom rade chcieť na sebe pracovať. Dobrý výkon: Tichý Denis, Švirík