Kategória: Aktuality

KNM - R.Sobota B 0:1

Naši futbalisti sa dňa 18.6.2008 o 17.00 hod. rozlúčili posledným zápasom sezóny 2007/2008, keď prehrali s R.Sobotou B 0:1 (0:0). Prvý polčas bol v našej réžii, bohužiaľ bez gólového zakončenia. V druhom polčase už dominovali hráči súpera a vstrelili víťazný gól. Nám rozhodca vyrovnávajúci gól po nastrelenom brvne Paulusom, keď lopta dopadla na a za brankovu čiaru, neuznal.

Zhodnotenie celého ročníka: Po polovici súťaže sme boli na 4. mieste so stratou 4 body na 2. miesto, preto konečný výsledok (12.miesto) je pre MŠK nelichotivé umiestnenie. Treba však športovo priznať, že v zimnom období opustilo káder 5 hráčov /Brišš - zdravotné problémy, Klago - skončené hosťovanie, Pecko - hosťovanie v Čadci, Kaličák - skončené hosťovanie, Goljan - zdravotné problémy, Macek - dlhodobé zranenie/ a nové tváre ich nedokázali adekvátne nahradiť. Svoje zohralo aj športové šťastie, keď v prvom jarnom kole v Lietavskej Lúčke dali 1 gól a v nasledujúcich šiestich kolách ani jeden, čo bola príčina pádu v tabuľke. Druhá polovica jarnej súťaže už bola o čosi lepšia, keď po výhre doma s Dolnou Strehovou a štyrmi remízami po sebe získalo mužstvo 7 bodov a ochránilo si stred tabuľky. Od 12.5.2008 mužstvo ostalo bez trénera, keď Ing. Goffu angažovala ligová Žilina. Do konca súťaže trénoval mužstvo manažér FO Ján Staškovan. Od nového ročníka povedie MŠK KNM tréner Július Schmidt. Je to bývalý hráč KNM, ktorý hrával v 90-tych rokoch.
Konečné tabuľky jednotlivých družstiev a výsledky posledných zápasov v rubrike Futbalový klub