Kategória: Liga ZŠ

Priebežné výsledky stretnutí

T-mobile liga základných škôl (volejbal dievčatá, basketbal chlapci) vznikla na začiatku školského roka 2006/07. Jej cieľom je zapojiť deti na základných školách do pravidelných športových aktivít. Tréningy sú 1x týždenne a na porovnanie výkonnosti sa školy stretávajú  pri vzájomných zápasoch. Každé kolo súťaže sa odohráva v telocvični niektorej zo zúčastnených škôl.  Výsledky sa zrátajú a po poslednom kole sa vyhlási víťaz ligy. Tejto súťaže sa zúčastnili základné školy: Suľkov, Nábrežná, Clementisova z KNM a Povina.

S myšlienkou vytvorenie školskej ligy prišiel Miroslav Piňák (T-mobile KNM a FA Marpin), ktorý je aj členom Kultúrno-športovej komisie pri MÚ v KNM a zároveň prispel finančnou čiastkou na túto súťaž. Okrem iného podporuje aj atletické preteky počas kysuckých hodov (Kysucká desiatka), hádzanársky oddiel a prispieva na letné tábory CVČ. Okrem M.Piňáka finančne zabezpečilo ligu Mestské kultúrno-športové stredisko v KNM. Jednotlivé kolá organizuje MKŠS v spolupráci s CVČ KNM. Ak bude dostatočný záujem zo strany detí a učiteľov, školská liga bude mať na budúci školský rok určite pokračovanie.

Priebežné výsledky:

1.kolo: basketbal chlapci 28.11.07 Clementisova