Kategória: Aktuality, Články

NAJLEPŠÍ ŠPORTOVCI ZA ROK 2013

V stredu 26.marca 2014 sa v sobášnej sieni mestského úradu uskutočnilo vyhlásenie najlepších športovcov uplynulého roka. Do ankety Športovec Kysuckého Nového Mesta za rok 2013 mohla nominácie zaslať široká verejnosť. O výsledkoch rozhodla Komisia kultúry a športu. Tí najlepší si prevzali ocenenie z rúk primátora mesta Ing.Jána Hartela na slávnostnom vyhodnotení. FOTO viď fotogaléria

kategória žiaci/žiačky:

Nikola Štefundová - V roku 2013 získala titul halová majsterka SR na 800m žiačok, majsterka SR na 1500m dorasteniek, majsterka SR na 800m junioriek, majsterka SR v cezpoľnom behu žiačok. V kategórii žiačok je držiteľkou najrýchlejšieho času na 1500m. Reprezentovala Slovensko na dorasteneckom medzištátnom stretnutí v Hradci Králové na 800m (2.miesto). Reprezentovala SR v behu na 800m.

Lucia Ševčíková - Reprezentantka SR na ME v Čiernej Hore. Majsterka SR v Rapid šachu do 8 rokov. Obsadila 4.miesto na turnaji šachových nádejí vo Frýdku Místku. Úspešne absolvovala skúšky do národnej šachovej akadémie. Je 7 násobná víťazka turnajov GPX mládeže.

Soňa Kohútová - Žiačka, ktorá sa v roku 2013 stala reprezentantkou SR v behu na 150m. Obsadila 2.miesto na MSR žiačok na 150m.

kategória juniori/juniorky

Katarína Košútová - Reprezentantka Slovenska v rádioorientačnom behu aj orientačnom behu. V roku 2013 sa zúčastnila dorasteneckých ME v Novom Meste na Morave, kde v klasickej ROB skončila na 4. mieste. Absolvovala aj juniorské ME v Poľsku, kde obsadila 5.miesto. Reprezentovala Slovensko na dorasteneckých ME v orientačnom behu v Portugalsku.

Lukáš Prívara – Získal 2.miesto na MSR juniorov v cestnom behu na 10km, 3.miesto na MSR juniorov na 10 000m na dráhe, 3.miesto a MSR dorastencov na 3000m, 3.miesto na MSR juniorov na 5000m, 3.miesto na MSR dorastencov v cezpoľnom behu. Reprezentant SR dorastencov.

kategória senior

Ladislav Jánoška - Aj počas roku 2013 sa udržal v svetovej TOP 20 ELITE na 10.mieste, ako jediný jazdec zo Slovenska. Ide o najvyššiu kategóriu, dostať sa do nej a udržať sa je snom každého športovca v cyklotriale. Na MS aj ME skončil na 10.mieste.

tréner

Mgr. Milan Slivka - Trénuje šiestich reprezentantov SR a zároveň 5 najrýchlejších bežcov Slovenska. V roku 2013 zverenci Milana Slivku utvorili 2 slovenské rekordy: V roku 2013 bežci pod jeho vedením získali 9 zlatých, 3 strieborné a 12 bronzových medailí z MSR. V hodnotení klubov obsadili bežci KNM 9.miesto.

družstvo

Florbalistky- Dorastenky na MSR obsadili 3.miesto a Slovenskom pohári 1.miesto. V ženskej Lige vo florbale 2012/2013 získali 3.miesto.

talent

Simon Dubec - Do kádra futbalového klubu MŠK KNM patrí už 4 roky a je oporou mužstva. V 14 zápasov ročníka 2012/2013zaznamenal 23 gólov a bol najlepším strelcom súťaže. V ročníku 2013/2014 začal so svojím mužstvom hrávať III. ligu mladších žiakov, kde pri odohraní 10 zápasov zaznamenal 14 gólov. Je to veľký talent kysuckého futbalu.

čestné uznanie

Jozefovi Marekovi za prínos pre rozvoj futsalu a organizáciu mestskej futsalovej ligy v KNM. Futsalu v našom meste sa venuje od roku 2000, či už ako organizátor alebo rozhodca. Svojím úsilím napomohol k tomu, že mestská futsalová liga v našom meste sa vďaka jeho zanietenosti zaradila nielen medzi najmasovejšie športové organizácie v KNM, ale tak isto patrí medzi najkvalitnejšie mestské súťaže na Slovensku.