Kategória: Aktuality, Články

Kto sa stal športovcom roka 2012?

Dňa 21.3.2013 slávnostne odovzdal primátor mesta Ing.Ján Hartel a predseda Komisie kultúry, vzdelávania a športu PaedDr.Marcel Chládek ocenenia najlepším športovcom roka 2012 za účasti zástupkyne primátora Ing.Jany Svrčkovej, riaditeľa MKŠS Juraja Čierňavu a ostatných členov komisie.  VIDEO

Kategória žiak:

Nikola Štefundová získala 5 titulov majstra SR. Je halová majsterka v behu na 800 m žiačok, majsterka na 1500 m dorasteniek, majsterka na 1500 m žiačok, majsterka na 800 m žiačok, majsterka SR v cezpoľnom behu v kategórií žiačok.

Michal Kučera získal 4 tituly majstra SR. Je halový majster v behu na 1500 m žiakov, majster na 300 m a 800 m žiakov na dráhe a majster SR žiakov v cezpoľnom behu.

Lucia Ševčíková získala titul Majsterky Slovenska v Rapid šachu v kategórií do 6 aj do 8 rokov, vyhrala 2. miesto na majstrovstvách SR v kategórii dievčat do 8 rokov a následne bola nominovaná do reprezentácie SR a na svetové a európske majstrovstvá mládeže.

Kategória talent:

Soňa Kohútová je víťazka mladších žiačok na majstrovstvách SR v cezpoľnom behu, žiacka bola reprezentantka SR v behu na 100 m na medzištátnom stretnutí v Chorvátsku, zabehla slovenský rekord žiačok na 150 m, vyhrala 3. miesto na majstrovstvách SR žiačok na 60 m a vyhrala celoštátne finále súťaže hľadáme nových olympionikov v Dubnici.

Miloš Roman v súčasnosti hrá hokej za Třinec. Miloša vyhlásili za najlepšieho hráča celého turnaja, ktorý sa konal počas vianočných sviatkov v kanadskom meste Windsor. Už niekoľkokrát reprezentoval Třinec, Trenčín či Slovensko na turnajoch v Kanade, USA, či Francúzsku.

Patrik Jakubík hrá futbal za MŠK Žilina. Získal ocenenie najlepší hráč turnaja v Liptovskom Mikuláši, ocenenie najlepší hráč turnaja získal aj na medzinárodných turnajoch Zbrojovka Brno Cup, Donovaly cup, Enorm Cup Brno ako aj na medzinárodnom turnaji Liptov Champions Masters.

Kategória junior:

Katarína Košútová vyhrala dve strieborné medaily na majstrovstvách Európy v Litve v rádioorientačnom behu, medzi jej úspechy patrí aj 8. miesto na majstrovstvách sveta Kopaonik v Srbsku, 3. miesto na majstrovstvách Poľska a 1. miesto na Slovenskom pohári. Katarína patrí medzi najúspešnejšiu Slovenku v žiackych kategóriách.

Patrik Žúbor získal 6 titulov majstra SR. Je halový majster v behu na 3000 m dorastencov, halový majster na 3000 m juniori, majster SR na dráhe 3000 m, 1500 m, majster SR na 1500 m juniorov a majster SR v cezpoľnom behu. Ako reprezentant SR získal na medzištátnom stretnutí Slovensko, Česko, Maďarsko 2. miesto na 1500 m.

Kategória kolektív:

kolektív stolných tenistov, ktorý sa počas posledných rokov dostal z tretej ligy, kde kolektív hral v roku 2008 a 2009 až do prvej ligy v roku 2012.

Kategória muži:

Ladislav Jánoška, získal 7. miesto na majstrovstvách Európy v cyklotriale, 2. miesto v európskom pohári a takisto 2. miesto na majstrovstvách Slovenska.

Kategória tréner:

florbalový tréner Michal Vlček Jeho družstvo zvíťazilo na medzinárodnom mládežníckom florbalovom turnaji o Slovenský pohár v kategórií U16 a prešlo turnajom bez jedinej prehry a v ôsmich odohratých zápasoch nestratili ani bod.

Čestné uznanie

Ervín Priečko – IN MEMORIAM za celoživotnú činnosť v oblasti alpinizmu, horolezectva, vysokohorskej turistiky a skialpinizmu na Kysuciach. Čestné uznanie preberal jeho syn

Oceneným srdečne blahoželáme. Všetkým športovcom, nielen oceneným, prajeme pevné zdravie a sily na tréningoch a veľa šťastia pri zúročovaní talentu.