MSK Kysucké Nové Mesto – Slovan Bratislava 2 : 2

Dňa 3.2.2013 starší žiaci kategórie U 15 odohrali na umelej tráve v Korni prípravný zápas proti Slovanu Bratislava.

Zápas mal dva odlišné polčasy, v prvom sme si vypracovali niekoľko veľmi dobrých streleckých príležitosti, pri ktorých sa zaskvel brankár Slovana a pri niektorých situáciách nám chýbal väčší dôraz v šestnástke. Mali sme územnú prevahu, hra sa odvíjala prevažne na polovici Slovana, napriek tomu sme dva krát inkasovali po hrubých individuálnych chybách. Slovan z minima vyťažil maximum, nakoľko v prvom polčase sa dostal do zakončenia tri krát a dal dva góly. V prvom prípade Martin Kubaščik podcenil jednoduchú situáciu, prišiel o čistú loptu a Slovan to využil na strelenie vedúceho gólu, druhý gól sme inkasovali po chybe brankára Maťa Helta, ktorý podcenil nakopnutú loptu a táto skončila za jeho chrbtom. V druhom polčase sa hra vyrovnala, Slovan viac držal loptu, prevažne však len na vlastnej polovici a v okolí stredovej čiary. My sme si mali prevahu pred súperovou šestnástkou, avšak stále chýbal dôraz v zakončení. Prvý gól sme strelili po kombinácií pred šestnástkou, kde sa uvoľnil Samo Chovaňak voviedol loptu do pokutového územia, individuálne sa presadil a zakončil. Druhý gól sme dali v závere, keď sme na súpera vyvinuli tlak a po Chovaňakovej strele spred šestnástky, ktorú brankár len vyrazil pred seba sa v dorážke presadil Marek Ploštica.

V zápase, napriek tomu, že deň predtým väčšina hráčov absolvovala náročný celodenný halový turnaj,  nám nechýbala agresivita, pohyb, pomerne často sme strieľali. Chýbal však väčší dôraz pred bránkou súpera a najmä pokazili sme veľké množstvo aj jednoduchých prihrávok. V zápase z jednotlivcov vynikol Samo Chovaňak.

Zostava :

Matej Helt – Jakub Kopas, Martin Kubaščik, Marek Bičánek, Martin Vojtuš, Jakub Tomáš, Martin Trúchly, Samo Chovaňak, Richard Zajac, Marek Ploštica, Marek Kubičšta

Striedali : Pavol Gašperák, Marián Škorík, Filip Lulek, Dávid Jakubčík, Martin Lisko

Tréner : Peter Jendryščík

Asistent a vedúci družstva : František Ploštica