Kategória: Aktuality

Vynikajúce výsledky TOM Nábrežník KNM. Štyria Majstri Slovenska.

V turistickom oddiele mládeže (TOM) pri Mestskom Športklube turistiky Kys.N.Mesto pracuje v tomto roku 24 členov. Ich činnosť je zameraná hlavne na prípravu a účasť na pretekoch turistickej zdatnosti (PTZ).

V tomto roku sa zúčastnili na troch kolách Slovenského pohára PTZ, ktoré sa sa uskutočnili – prvé kolo v Rakovej, druhé vo Viničkách pri Trebišove a tretie kolo v Šindliari pri Prešove. V celkovom poradí SP jednotlivcov získali 5 zlatých, 2 strieborne a 1 bronzovú medailu. Ale čo je vynikajúce ako družstvo skončili na prvom mieste.

Na základe výborných výsledkov v troch kolách Kysuckého pohára, troch kolách Slovenského pohara  na Krajskom kole PTZ získali 6 zlatých, 1 striebornú a 2 bronzové medaily a postupili pätnásti na Majstrovstva Slovenska v Hliníku nad Hronom v rámci Slovenského zrazu turistov, kde po vlaňajšom jednom titule získali v tomto roku 4 tituly Majstrov Slovenska a boli to Filip Ďuriš, ako mladší žiak, Zuzka Ďurišová, ako staršia žiačka, Dianka Maxianová, ako mladšia dorastenka a Zuzka Maxianová v kategorií ženy A a obhájila vlaňajší titul.
Ďalej Samko Chovaňák, ako starší žiak, Nikolka Mečárová, ako mladšia dorastenka, Katka Ďurišová v kategorií ženy B, získali strieborne medaily. A taktiež Pavol Ďuriš v kategorií muži B získal bronzovú medailu. Ako družstvo boli zasa najlepší k čomu im všetkým čo najsrdečnejšie gratulujeme. O cenné kovy sa museli popasovať s náročnou a vyrovnanou konkurenciou, keď na štart pretekov sa postavilo vyše dvesto najkvalitnejších vrcholových pretekárov.
V tomto roku ich ešte čakajú Medzinárodné Majstrovstvá v PTZ v Opave v ČR kde nás bude reprezentovať na základe prísnych kritérií a výsledkov  deväť pretekárov a určite získajú opäť vynikajúce výsledky.

Za tieto výrazne úspechy treba poďakovať aj vedúcej TOM Nábrežník Márií  Maxianovej, ktorá taktiež súťažila v troch kolách Slov. pohára PTZ a vo všetkých v kategorií ženy B aj zvíťazila. Dosiahnuté výsledky sú najsladšou odmenou a zadosťučinenie za neraz neľahkú prácu v provizorných podmienkach a bez výraznejšej finančnej pomoci, keď veľkú časť nákladov na zabezpečenie dopravy, vybavenie si hradia väčšinou s vlastných prostriedkov a to napriek tomu, že vlastne suplujú štát pri zabezpečovaní voľnočasových aktivít detí a mládeže. Náš oddiel mal v tomto roku veľku podporu aj od mesta a MKŠS, ktoré prispeli hlavne na dopravu pri cestovaní až na východ republiky a odrazilo sa to aj v týchto mimoriadne vynikajúcich výsledkoch.

Predseda ŠKT - KNM - František Žabka.