Kategória: Aktuality, Preteky

Majstrovstvá SR dospelých: strieborný Vitko, majstrovstvá SR juniorov: zlatý Žúbor

Posledný februárový víkend sa v bratislavskej hale Elán konali halové majstrovstvá Sloven-ska mužov, žien, juniorov a junioriek. Na štarte 3000 m, najdlhšej bežeckej halovej disciplíny, sme mali dvojnásobné zastúpenie: Juraj Vitka, v štartovnom poli bežca s najlepším výkonom na 3 000 m, a dorastenca Patrika Žúbora, ktorý patril zasa k favoritom medzi juniormi.

Preteky sa od začiatku nebežali príliš rýchlo, favorit celého behu Košičan J. Szabo sa len viezol za J. Vitkom a O. Puškárom (Trnava), ktorí odtiahli v podstate celé preteky. Poslednú 500-vku J. Vitko výrazne zrýchlil, udržal sa ho len Szabo, ktorý sa  300 m pred cieľom dostal pred Vitka. Juraj sa ho udržal až do cieľa a dobehol v čase 8:40,39 s malou stratou 28 stotín sekundy na 2. mieste. P. Žúbor sa prvý kilometer držal v skupine bežcov, potom však ostal bežať sám. Za ním so stratou 60 m sa dlho držal jeden z juniorských favoritov B. Magyar (Nitra). Osamotený Patrik celé 2 km statočne bojoval s časom, čo sa mu oplatilo. Dosiahnutý čas 9:15,12 znamenal 5-sekundové zlepšenie osobného rekordu a najmä zisk titulu juniorského majstra Slovenska na 3000 m.

Bežci MKŠS – AK Kysucké Nové Mesto majú halovú sezónu 2012 za sebou. Aj napriek problémom s tréningom v tuhej zime získali bežci nášho mesta 4 tituly majstrov Slovenska, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu. Bronzová medaila našich žiačok v štafete 4 x 200 m dokazuje, že popri bežcoch na dlhé a stredné trate máme aj bežkyne, ktoré sa dokážu presadiť aj medzi šprintérkami.

Mgr. Milan Slivka