Kategória: Aktuality, Turnaje a súťaže

1. liga v šachu – víťazstvo nad lídrom súťaže

V nedeľu 8.1.2012  MKŠS Kysucké Nové Mesto zvíťazilo v 1. lige v šachu družstiev nad  Rajeckými Teplicami  4,5 : 3,5. V doterajšom priebehu súťaže boli práve Rajecké Teplice spolu s Bardejovom s rovnakým počtom bodov na čele tabuľky.

Po 7 kolách je naše družstvo na 6. mieste so ziskom 11 bodov za 3 výhry – Svit, Žilina,  Rajecké  Teplice,  2  remízy –  Liptovská  šachová  škola,   Banská  Bystrica a dve prehry – Košice a Sklené.
    V tomto súťažnom ročníku MKŠS Kysucké Nové Mesto  reprezentovali: Martin Jurčík, Marián Jurčík, Jozef Straka, Peter Švaňa, Pavol Zagrapan, Vladimír Sága, Maroš Mičiak, Ladislav Galvánek, Ján Brhel, Martin Svrček, Matej Kukučka a Ľubomír Bukový.
V ďalšom dvojkole nás čakajú 4. a 5. februára ťažkí súperi z východu -Michalovce
a Bardejov. Obe družstvá hrali v minulom roku extraligu.