Kategória: Aktuality, Preteky

M-SR dospelých: striebro a bronz J.Vitka. M-SR juniorov: bronz P.Žúbora

Prvý júlový víkend sa v Novom Meste nad Váhom konali majstrovstvá SR dospelých na dráhe. V sobotu dobehol Juraj Vitko na 10 000m na 3.mieste. Alena Pochybová na rovnakej trati obsadila nevďačné 4.miesto.

Dorastenec Patrik Žúbor síce medailu v behu na 1500m nezískal, ale dobehol siedmy v novom osobnom rekorde 4:11,47. V nedeľu štartoval J.Vitko na 5 000m. V dramatickom závere obsadil 2.miesto, keď na víťazného J.Szaba (Akademik TU Košice) mu chýbalo len 19 stotín sekundy.

V dňoch 9.-10.7. sa v Trnave konali dráhové majstrovstvá SR juniorov. Štartovali na nich Patrik Žúbor, Ján Klučiarik (dorastenci) a Lukáš Prívara (žiak). V behu na 1500m dobehol P.Žúbor na 3.mieste. J.Klučiarik dobehol šiesty v novom osobnom rekorde 4:38,71. L.Prívara ôsmy. Jeho nový osobný rekord 4:41,33 znamená 5.miesto na tejto trati medzi žiakmi na Slovensku.

Mgr. Milan Slivka