Kategória: Aktuality, Preteky

Skvelé víťazstvo N. Štefundovej vo Varšave, tituly P. Žúbora

N. Štefundová, J. Vitko, P. Žúbor – reprezentanti Slovenska

Atletická sezóna na Slovensku vrcholí. Bežci Kysuckého Nového Mesta majú za sebou niekoľko významných pretekov (Grand Prix Slovenska, česká extraliga, súťaže družstiev žiakov). Výkony na týchto podujatiach viacerým z nich vyniesli prvé miesta v tohtoročných slovenských tabuľkách. Popredné postavenie potvrdzujú v súčasnosti na majstrovstvách Slovenska. Ako prvé v hlavnej letnej sezóne sa uskutočnili majstrovstvá v polmaratóne v Martine. Výborne zabehla Alena Pochybová, ktorá na náročnej trati a v teplom počasí dobehla na výbornom 2. mieste. Veľmi dobre obstáli naši bežci na dorasteneckých majstrovstvách v Nitre. Už v prvý deň majstrovstiev získali dve medaily. V behu na 3000 m s prehľadom zvíťazil v novom osobnom rekorde (9:20,35) Patrik Žúbor. Ján Klučiarik, ďalší Kysučan na štarte 3 km, dobehol na peknom treťom mieste v osobnom rekorde 9:47,90. V sobotu na 800 m si utvoril ešte len žiak Lukáš Prívara osobný rekord 2:12,79.

V nedeľu všetci traja nastúpili v behu na 1500 m. J. Klučiarik odtiahol P. Žúborovi prvý kilometer, čím mu pomohol odpútať sa od ostatných súperov. Patrik zvíťazil v novom osobnom rekorde 4:13,73 a stal sa majstrom Slovenska aj na 1500 m. L. Prívara si opäť utvoril osobný rekord aj na 1500 m (4:49,99). Má predpoklady uspieť na septembrových majstrovstvách SR žiakov, pretože na týchto majstrovstvách bol na týchto tratiach najrýchlejším vo svojej kategórii. Výrazný úspech zaznamenala aj Nikola Štefundová vo Varšave na medzištátnom stretnutí. Nikola v silnej konkurencii zvíťazila v behu na 600 m vo výbornom čase 1:41,66. Za sebou nechala pretekárky z Poľska, Maďarska, Litvy, Lotyšska, Ukrajiny, Čiech a Estónska. Nebola by bez šance ani na 300 m, pretože pred dvoma týždňami utvorila vo svojom ročníku aj najlepší výkon na Slovensku aj na tejto trati. Nikola je zatiaľ najrýchlejšou aj na 800 m. Škoda zranení ďalšieho nášho bežca Michala Kučeru, ktorý mal pôvodne tiež štartovať vo Varšave na 300 m. Na základe dovtedy dosiahnutých výkonov mohol aj on na tomto podujatí uspieť. V tomto roku najrýchlejší slovenský bežec na 5 000 m a na 3 000 m sa zúčastnil v Novom Sade na majstrovstvách Európy družstiev (II. liga). V behu na 5 000 m vo veľkej horúčave dobehol na 8. mieste. Na druhý deň po ťažkej päťtisícke bežal Juraj3 000 m. Po dobrom výkone (8:37,21) dobehol siedmy.

Bežcov Kysuckého Nového Mesta v blízkej dobe ešte čakajú na dráhe majstrovstvá Slovenska dospelých a juniorov. Týždeň po nich 17. júla organizujeme v Kysuckom Novom Meste majstrovstvá Slovenska v cestnom behu na 10 km. Už teraz pozývame Kysučanov, aby prišli povzbudiť účastníkov majstrovstiev, ktoré sa konajú ako súčasť 6. ročníka Kysuckej desiatky.