Kategória: Aktuality, Preteky

Patrik Žúbor majstrom Slovenska

Aj v závere atletickej sezóny podávajú bežci AK MŠK Kysucké Nové Mesto výborné výkony. Juraj Vitko si na mítingu v Ľubľane vytvoril výkonom 8:35,58 osobný rekord na 3000m. V poslednom podujatí Grand Prix Slovenska v Trnave zvíťazil na 5000m, v dlhodobom hodnotení obsadil 2.miesto (mal málo štartov). Juraj Vitko štartoval 18.septembra na Bratislavskom nočnom behu. Vlaňajšie víťazstvo obhájil, zvíťazil so 4 sekundovým náskokom pred R.Vargom (River Park), tretí s polminútovou stratou dobehol R.Vajs (VŠC Dukla Banská Bystrica).

Na dvojdňových majstrovstvách žiakov v Bratislave štartovali Patrik Žúbor a Nikola Štefundová. Patrik v prvý deň majstrovstiev štartoval na 1500m. Bežci spočiatku zvolili pomalé tempo, ktoré Patrik po 900m výrazne zrýchlil, na začiatku záverečného kola zlomil odpor svojho najväčšieho súpera M.Kopúnka a dobehol si v čase 4:31,76 pre svoj ďalší majstrovský titul (predtým v hale a v cezpoľnom behu). Na druhý deň Patrik štartoval na osemstovke, v ktorej jeho šance na víťazstvo vzhľadom na zabehnuté časy ostatných bežcov neboli také ako na tisícpäťstovke.  Po prvej štyristovke bol tretí a postupne sa prepracoval na vedúcu priečku. Osemdesiat metrov pred cieľom sa pred Patrika dostal dovtedy sa za ním vezúci M.Talán (Lučenec). Patrik dobehol do cieľa za ním o 3 desatiny sekundy na 2.mieste v osobnom rekorde 2:09,61, tretí skončil M.Kopúnek (Borský Mikuláš). Patrik tak splnil cieľ, ktorý sme si dali pred majstrovstvami: zvíťaziť na tisícpäťstovke a presadiť sa na osemstovke. V behu žiačok na 800 metrov štartovala Nikola Štefundová. V druhom behu zvíťazila v novom osobnom rekorde 2:34,36, celkovo obsadila 8.miesto (štartovalo 21 pretekárok). V jej ročníku narodenia (1998) bola však najrýchlejšia. Patrik Žúbor sa ziskom majstrovského titulu na 1500m nominoval na medzištátne stretnutie Slovensko - Česká republika v Hodoníne. Patrik na ňom potvrdil formu a dobehol na 4. mieste. Osobný rekord si zlepšil o 3 sekundy na 4:24.54.

Naši bežci štartovali vo veľkom počte na 25. ročníku Zátopkovej desiatky v Žiline. Čo nás môže tešiť, že na podujatí  boli úspešní mladé začínajúce pretekárky a pretekári (vedie ich Mgr. Michal Vlček). Veronika Tichá zvíťazila v kategórii najmladšie žiačky, tretia dobehla Alžbeta Trúchla. Medzi mladšími žiačkami štartovali sestry Jarošové. Michaela dobehla druhá a Martina tretia. V kategórii mladších žiakov zvíťazil Michal Kučera, druhý dobehol Jaroslav Kordiš. Kategóriu starších žiačok vyhrala Andrea Šidlová, medzi staršími žiakmi obsadil Lukáš Prívara tretie miesto. V kategórii muži nad 40 rokov dobehol Miroslav Neslušan druhý, Peter Gajdoš siedmy. Medzi mužmi nad 50 rokov obsadil Anton Kuba druhé miesto, Juraj Čuntala 5.miesto, Milan Šiška 9.miesto. V kategórii muži do 40 rokov s náskokom zvíťazil Juraj Vitko, druhý dobehol Michal Kavacký, 11.miesto obsadil Marek Čierňava.