Kategória: Aktuality, Preteky

Juraj Vitko bronzový na majstrovstvách Slovenska

KLIKNI Viac vo fotogalérii

V nedeľu 22.marca sa uskutočnili v Novom Meste nad Váhom majstrovstvá Slovenska v cezpoľnom behu. Na nich štartovala aj osemčlenná skupina bežcov AK MŠK Kysucké Nové Mesto. Najhodnotnejší výkon podal Juraj Vitko. Už týždeň pred majstrovstvami Slovenska štartoval na majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu v cezpoľnom behu v Nových Zámkoch. Zvíťazil s náskokom 45 sekúnd pred  I.Magyarom (Nové Zámky). I tento výsledok signalizoval Jurajovu dobrú formu. Spolu s Jurajom sa na štart mužov - míliarov na 4,5 km (3. kolá) postavili aj Miroslav Neslušan a Michal Kavacký. V 1.kole sa utvorila 4-členná skupina, ktorá sa v 2.kole rozpadla na dve dvojice. Prvú tvorili M.Vanko (TJ Obal servis Košice) a J.Szabo (Akademik TU Košice), druhú  J.Vitko a I.Vaktor (TJ Obal servis Košice). V polovici 3.kola sa Juraj odpútal Vaktorovi a stupňovaným záverom sa priblížil k Szabovi, za ktorým v cieli zaostal len 0,7 sekundy. Tretie miesto je ďalším pekným Jurajovým úspechom. Ďalší náš bežec M.Neslušan podal spoľahlivý výkon a dobehol šiesty, M.Kavacký dobehol na 9.mieste. V dobrom svetle sa ukázala Iveta Lisková. Na štart dorasteniek na 3km sa postavila po tréningovom výpadku, a preto začala opatrne. V prvej polovici pretekov sa pohybovala v strede štartového poľa. V 2.kole sa prepracovala dopredu, v záverečnom finiši sa presadila a dobehla na síce nevďačnom, ale hodnotnom 4.mieste. Podobne ako v kategórii mužov i na štart dorastencov na 4,5 km sa postavili traja naši bežci: Marek Baranec, Peter Podmanický a Matej Minarovič. V 1.kole sa M.Baranec a P.Podmanický držali v čelnej skupine. P.Podmanický postupne začal strácať, Marek kontakt udržal a dobehol podobne ako vlani medzi žiakmi na 6.mieste. P.Podmanický sa v záverečnom zrýchlení dostal v cieli na 9.priečku, M.Minarovič dobehol na17.mieste. V juniorskej kategórii na 6km obsadil Marek Čierňava ôsme miesto. Bežci AK MŠK štartovali na 14.ročníku cezpoľného behu Rajecký Borošovec a na Čierňanskom okruhu - Memoriáli J.Konopku. Peter Gajdoš na Rajeckom Borošovci  medzi mužmi nad 40 rokov dobehol štvrtý. Na cestných pretekoch Čierňanský okruh zaznamenali naše bežkyne dve víťazstvá: Alena Pochybová medzi ženami a Nikolka Štefundová medzi žiačkami.

Mgr.Milan Slivka