Kategória: Prípravka

Hodnotenie jesennej časti ročníka 2007/ 2008.

S prípravou sme začali 1.júla 2007 s hráčmi narodenými v rokoch 1997, 1998, 1999, 2000.Trénujeme 3x týždenne. V tomto období sme sa zamerali na rozvoj všestrannej vytrvalosti, obratnosti, koordinačných schopnosti. Rýchlosť sme rozvíjali na základe frekvencie pohybov, rozvíjali výbušnú silu dolných končatín, odrazovú silu. Položili sme základy hry, vychádzali sme z hry mužstva a techniky hernej činnosti jednotlivca-prebratie lopty, prihrávka, vedenie lopty, obchádzanie súpera, hra hlavou, odoberanie lopty, vhadzovanie z autu, streľba. Sústavne sme viedli hráčov k zodpovednému plneniu úloh vyplývajúcich z prípravy, správnemu vzťahu k spoluhráčovi, súperovi, spoločnému majetku. V oblasti taktiky sme sa zamerali na súhru vo dvojiciach, základy obsadzovania hráča s loptou, výber miesta vzhľadom k spoluhráčovi, priestoru a súperovi, riešenie herných situácií z hľadiska obrany i útoku, základné činnosti brankára, hra na malej ploche s dôrazom na výber miesta, stavanie sa, súhra v skupinách 3-4 hráči, taktika prihrávania prízemných lôpt, správny smer, rýchlosť, časovanie.

V júli sme sa zúčastnili medzinárodného turnaja v Skalitom, kde sme obsadili 4. miesto za účasti 6. mužstiev. V mesiaci august sme poriadali turnaj ročníka 1997 a mladší. Z mužstiev MŠK Žilina, Gool Čadca, MŠK KNM sme obsadili 2.miesto.V oblasti okresov Čadca, KNM sa neprihlásilo dostatočné množstvo mužstiev v súťaží prípravok, tak sme hľadali  možnosti, kde by mohli žiaci ročníka 1997 a mladší hrať. Podarilo sa nám nakontaktovať na Českomoravský Fotbalový Svaz, kde sme odohrali súťaž prípravok, ktorá nám ukazuje súčasný stav úrovne kvality nášho mužstva. Doporučujeme individuálny tréning brankárov, s bývalými alebo súčasnými brankármi klubu MŠK KNM. V prvom kole vysoké prehry vyplynuli od súpisky našich hráčov, kde mohli hrať len hráči, ktorý mali cestovné pásy, teda mohli cestovať do ČR. V období medzi súťažou prípravok sme odohrali prípravné zápasy so Žilinou, kde sme prehrali 5:4, ročník 1998 a mladší hrali s Čadcou a vyhrali 14:0. Z analýzy výsledkov navrhujeme: prípravu žiakov zameriavať na zápasy a v tréningovom procese sa zameriavať  na odstraňovanie nedostatkov, ktoré sa vyskytujú v zápasoch. Momentálne mužstvo prípravky sa pripravuje v priestoroch ZŠ Clementisova.

Káder  tvoria hráči:

Matej Harvančik, Jakub Janec,  Mátuš Michalec, Richard Zajac,  Andrej Ceniga, Daniel Krámar, Matej Macek, Martin Mlynár, Mário Rudinec, Matej Helt, Matias Madigar, Dominik  Mekyňa, Martin Tichý, Martin Kubík, Martin Lukáč, Martin Gajdoš, Michal Pavlusik, Martin Vojtuš, Marek Čelko, Emil Raček, Jakub Kučera, Jakub Madigar, Marek Garbier, Adrian Mindek, Tomáš Ovečka, Kristián Novák, Peter Gašinec, Michal Kučera, Marek Hložný, Jozef Ochodničan.

V priebehu jesennej časti sme doplnili káder mladších žiakov o našich najlepších hráčov Stanislava Grigu, Ivana Funteka, Dávida Schumera, Radovana Beláka, Lukáša Haluzku.

KONEČNÁ  TABULKA:

1.Baník Ostrava