Kategória: Aktuality, Preteky

Osobné rekordy našich bežcov

Halovú sezónu bežcov AK MŠK Kysucké Nové Mesto otvoril Juraj Vitko na atletických pretekoch v Prahe. V behu na 2000m dobehol za víťazným Američanom D.Kawom (Olymp Praha) na 2.mieste v kvalitnom čase  5:40,6, čo znamená jeho nový  osobný rekord. Tretí obehol J.Krygar (SOK ČB). V sobotu 24.1. sa konali v bratislavskej hale Elán majstrovstvá Stredoslovenského atletického zväzu, na ktorých štartovalo 7 našich mladých  pretekárov. V behu na 600m žiačok veľmi pekne zabehla jedenásť ročná Nikolka Štefundová.  V druhom behu obsadila 2.miesto vo výbornom čase 2:03,00. Iveta Lisková štartovala medzi dorastenkami na 800m. Po pomerne dlhom tréningovom výpadku dobehla štvrtá v čase 2:37,36. Na 800m štartovali naši piati bežci (štyria dorastenci, jeden muž) a všetci dobehli v nových osobných halových rekordoch. V prvom behu bežal Marek Čierňava, ktorému na víťazstvo medzi mužmi stačil čas 2:06,19. V prvom behu  medzi dorastencami obsadil P.Podmanický časom 2:10,00 3.miesto (celkovo štvrtý). V druhom behu najodvážnejšie začal M.Baranec (na 400m medzičas za 60,5 sekundy). I keď mu v závere trocha chýbali sily, dobehol  časom 2:13,98 na 2.mieste (celkovo 7). Sľubné sú i výkony Patrika  Štefundu  (čas 2:20,31, 10. miesto) a Mateja  Minaroviča  (2:22,80, 11. miesto).                  Mgr. Milan Slivka