Kategória: Aktuality

MŠK Kysucké Nové Mesto – MŠK Považská Bystrica

16.11.2008 sa v mestskej športovej hale odohrali majstrovské stretnutia hádzanárov MŠK Kysucké Nové Mesto a MŠK Považská Bystrica. V kategóriách mladších aj starších žiakov sa odohrali zápasy:

Mladší žiaci:

MŠK Kysucké Nové Mesto – MŠK Považská Bystrica „A“ 20:33 (12:20)

MŠK Kysucké Nové Mesto – MŠK Považská Bystrica „B“ 35:23 (17:8)

Starší žiaci:

MŠK Kysucké Nové Mesto – MŠK Považská Bystrica „A“ 16:14 (6:8)

MŠK Kysucké Nové Mesto – MŠK Považská Bystrica „B“ 27:12 (11:8)

Zápas mladších žiakov proti Považanom „A“ domácim moc nevyšiel a prehrali tak proti jednoznačne lepšiemu súperovi, ktorý ešte nestratil ani bod a vedie tak v tabuľke jednoznačne s plným bodovým ziskom.

Zápas proti Považskej „B“ bol už celkom iný. Mladí Kysučania sa do súpera zahryzli hneď na začiatku zápasu a vytvorili si tak vysoký náskok v podobe rozdielu skóre o 10 gólov. No potom akoby prestali hrať a len sa naťahovali o to, aby si tento náskok udržali.

Iné už boli stretnutia v kategórií starších žiakov. V zápase proti Považskej „B“ začali Kysuckí hádzanári dosť zbrklo a nepresne o čom svedčil aj polčasový výsledok 11:8, no v druhom polčase Kysučania nabrali na obrátkach. V druhom polčase dostali len 4 góly, pod čo sa podpísal excelentne chytajúci brankár Martin Veselý, ktorý súperovi nielenže nedovolil skórovať z náskokov do bránkoviska, ale zneškodnil aj 4 7-metrové hody.

!!!MŠK Kysucké Nové Mesto – MŠK Považská Bystrica „A“ 16:14 (6:8)!!!

Hlavným zápasom dňa bolo stretnutie medzi  MŠK Kysucké Nové Mesto – MŠK Považská Bystrica „A“ v kategórií starších žiakov. Zápas sa začal veľmi dobre pre domácich, keď už v 4 minúte viedli 3:1, no v siedmej minúte bol stav vyrovnaný na 3:3. Zápas sa ťahal vo vyrovnanom tempe až do 21.minúty,  kedy hostia premenili 7-metrový hod a následne využili presilovku o jedného hráča aspoň jedným gólom, a to nepríjemným rovno do šatne. Polčas sa skončil 6:8 z pohľadu domácich. Hneď v úvode druhého polčasu hostia svoje vedenie zvýšili na 6:9, no potom prišlo vylúčenie hráča hostí, čo využili dvoma gólmi domáci a znížili tak na rozdiel jedného gólu. V 12.minúte jeden z najlepších hráčov domácich Peter Júrak vyrovnal na 11:11, no vzápätí nepremenil 7-metrovýy hod. V 17.minúte, za stavu 12:12 sa presadil ďalší z najlepších hráčov Boris Osika a dostal tak vedenie na stranu domácich 13:12. Zlomovým okamihom zápasu boli vynikajúce zákroky excelentne chytajúceho Martina Veselého (MŠK KNM), ktorý chytal nielen strely z diaľky, ale zneškodnil veľa náskokov do bránkoviska a podržal svoj tým na výbornú. Ďalší zlomový okamih bol, keď v 19.minúte prišlo vylúčenie hosťujúceho hráča a hneď po jeho návrate vylúčenie ďalšieho hosťujúceho hráča, čo domáci využili a zvýšili svoje vedenie na rozdiel troch gólov. Víťazstvo už nepustili z rúk, aj keď v poslednej minúte hostia znížili na rozdiel dvoch gólov 16:14, bola to len kozmetická úprava výsledku, ktorá nemenila nič na tom, že Kysučania dokázali poraziť svojho najväčšieho rivala v lige. Pod toto jedinečné víťazstvo sa podpísalo celé družstvo, ktoré hralo výborne v obrane, čo pomohlo istotne aj brankárovi, ktorý dnes naozaj podal zopakujem znova excelentný výkon a myslím si, že má mnimálne 65% zásluhu na dnešnom víťazstve domácich.  Výborne hrali aj  ďalší hráči. Peter Jurák, ktorý hral spolu s Vladom Orieščikom a Borisom Osikom vynikajúco v útoku, ale aj v obrane, kde im pomáhal  Miroslav Belán, ktorý aj keď mu  to dnes v útoku nešlo, tak ako sme zvyknutý, podal za to najlepší výkon v obrane z celého družstva.