Kategória: Aktuality, Preteky

Na Kysuckej desiatke najrýchlejší R.Rolko, v súťaži družstiev prvé MŠK

Viac foto vo fotogalérii

V nedeľu 27.júla sa v uliciach Kysuckého Nového Mesta za účasti rekordných 84 bežcov z celého Slovenska  uskutočnil 3.ročník cestného behu - Kysucká desiatka. Podujatie sa  začalo štartom  neregistrovaných bežcov z Kysuckého Nového Mesta na 1km. V tomto behu zvíťazil Martin Hrubý (Kysucké Nové Mesto) pred P.(Teplice) a M.Piňákom (Kysucké Nové Mesto). Preteky  na 10 km odštartoval primátor mesta Ing.  J. Hartel. Tempo od začiatku udával veterán R.Rolko  (ŠKP Žilina), za ním s malým odstupom v prvej polovici sa držal ešte len junior M.Dobiáš (Dukla Banská Bystrica).  S odstupom za touto dvojicou bežali P.Tichý (ŠKP Čadca), M.Kavacký (AK MŠK Kysucké Nové Mesto). Za nimi bežal  J.Vitko (AK MŠK Kysucké Nové Mesto). V druhej polovici pretekov sa na druhé miesto prepracoval P.Tichý, strácať začali M.Dobiáš a M.Kavacký, podobne ako s niekoľkodňovými  zdravotnými problémami  bežiaci J.Vitko, držiteľ slovenského rekordu v cestnom behu na 10km mužov do 22.rokov. Suverénne bežiaci R.Rolko (víťaz veteránov nad 40 r.) svoj náskok neustále zvyšoval a zvíťazil s takmer minútovým náskokom pred juniorom M.Dobiášom (víťaz juniorov), ktorý vďaka vynikajúcemu zrýchleniu v závere na cieľovej čiare predbehol P.Tichého (víťaz mužov do 40 rokov). Vo veteránskej  kategórii nad 50 rokov zvíťazil M.Švihel (BS Slopné). Boj o víťazstvo v behu žien sa očakával medzi M.Merkovou (Grafobal Skalica) a J.Zatlúkalovou (AK Spartak Dubnica). Na začiatku viedla J.Zatlúkalová, po dvoch okruhoch ju vystriedala M.Merková, ktorá rýchle tempo udržala až do cieľa a zvíťazila s dvojminútovým náskokom pred J.Zatlúkalovou (v tomto roku 2 na MSR na 5km). Tretia dobehla  L.Klobučníková (tohtoročná dvojnásobná bronzová medailistka z MSR na 5 a 10km) z AK Spartak Dubnica. Víťazka M.Merková dosiahla o vyše minútu lepší čas, ako víťazka minulého ročníka (tohtoročná majsterka Slovenska na 10km). I toto svedčí o vysokej úrovni podujatia, ktoré by na budúci rok organizátori radi uskutočnili ako majstrovstvá Slovenska v cestnom behu na 10 km mužov a žien. V súťaži družstiev zvíťazilo družstvo bežcov AK MŠK Kysucké Nové Mesto (M.Kavacký, J.Vitko, M.Neslušan a P.Gajdoš) pred ŠKP Čadca a BK Lysá.
Podujatie zorganizovali Atletický klub MŠK Kysucké Nové Mesto, Mestské kultúrno-športové stredisko Kysucké Nové Mesto s podporou mesta Kysucké Nové Mesto. Pri organizácii pretekov pomohol i dobrovoľný hasičský zbor a mestská polícia. Riaditeľ pretekov a hlavný sponzor podujatia M.Piňák  (Marpin, s.r.o) sľúbil podporu podujatiu i v budúcom - 4.ročníku.