Kategória: Aktuality, Turnaje a súťaže

St.tenis - zhodnotenie sezóny 2011/2012

Ročník 2011/2012 bol pre stolných tenistov MŠK XXS KNM úspešný. Po dramatickej sezóne si hráči vybojovali účasť v prvej lige. Priebeh súťaže a celkový výkon hráčov zhodnotili vedúci družstva Ľubomír Javorík a tréner družstva Róbert Valuch.

Ľubomír Javorík, vedúci družstva: „Priebeh súťaže bol až do posledného kola bojom o postupové miesto do 1. ligy mužov Východ, čo sa samozrejme odrazilo aj na disciplinovanosti a nasadenosti jednotlivých hráčov do stretnutí. Jednotlivé výkony hráčov by som hodnotil ako stabilné. Jednoznačne najlepším hráčom družstva bol Alexander Valuch, ale výkony ostatných hráčov určite prispeli spoločne k nášmu spoločnému cieľu, ktorým bol na začiatku sezóny postup do 1. ligy. Tento cieľ bol stanovený vzhľadom na potenciál a nízky vekový priemer družstva. Postupom sa hráči zaväzujú k tomu, aby čo najviac zlepšili svoju výkonnosť kvalitnou prípravou najmä cez letné prázdniny. Ako som uviedol, vzhľadom na vyššiu kvalitu prvej ligy musíme uznať, že by bolo problematické sa v tejto súťaži udržať, čo ma za následok pomýšľať na posilnenie družstva o jedného kvalitného hráča.

Róbert Valuch, tréner: „Dramatickú sezónu sme si zabezpečili hneď úvodným zápasom s Bytčou, na ktorú som chlapcov zvlášť upozorňoval. Žiaľ, prehra 11:7 nás hneď dostala na miesta, kde sme sa nechceli ocitnúť. Chlapci si po tejto prehre uvedomili, že prehrať ďalší zápas by bol koniec nádejí na postup. Po prvej polovici sme obsadili prvé miesto v tabuľke len o vzájomný zápas s Martinom. V Martine nám tak stačilo na postup uhrať remízu. V druhej polovici sme však nečakane remizovali s Revúcou a remíza v Martine už nestačila. Na ďalšie dvojkolo s Rabčou a Nižnou sme odchádzali bez najlepšieho hráča Alexandra Valucha, ktorý sa zranil na svetovom juniorskom Pro-Toure v Taliansku. Ďalšia remíza s Rabčou nás dostala do pozície, že s Martinom sme museli vyhrať a nestratiť viac ani bod. Samotný zápas s Martinom sme začali excelentne. Viedli sme 7:0. Všetko nasvedčovalo tomu, že hladko zvíťazíme. Martin sa pred domácim obecenstvom, ktoré vytvorilo pre domácich výbornú atmosféru vzchopil a chlapci nakoniec zvíťazili najtesnejším rozdielom 10:8. Dráma o postup sa však ešte neskončil. Aj napriek výhre s Martinom sme si nemohli dovoliť stratiť ani bod. O ten nás v poslednom zápase takmer pripravila výborne hrajúca Krupina. Víťazstvom v tomto zápase sme si nakoniec zabezpečili vytúžený postup. Družstvo hralo celú sezónu v zostave: Alexander Valuch, Mikuláš Ševec, Róbert Valuch ml. , Michal Caňo, Ľubomír Javorík, Igor Bohovič, Marián Špíla, Miroslav Zajac a Patrik Varoš, pričom prví štyria menovaní tvorili základ družstva. Všetci hráči podali výborné výkony v priebehu celej sezóny. Na prvú ligu budú musieť však zvýšiť tréningové úsilie a to zvlášť v oblasti fyzickej prípravy. Na záver by som chcel poďakovať všetkým, ktorí nás celú sezónu finančne aj morálne podporovali. Zvlášť mestu Kysucké Nové Mesto, riaditeľovi ZŠ Clementisova Igorovi Ševecovi, vedúcemu A družstva Ľubomírovi Javoríkovi, Marcelovi Svrčkovi, Patrikovi Varošovi a všetkým, ktorí nám úprimne fandili.

Meno
Predmet