Kategória: Preteky

Kysucká desiatka - bežec Juraj Vitko slovenským rekordérom

V nedeľu 30.07.2006 na Jakubovské hody sa v Kysuckom Novom Meste uskutočnil 1.ročník Kysuckej desiatky. Konkurencia medzi štyridsiatkou bežcov bola na slovenské pomery skutočne silná. Veď na štarte stáli majstri SR Sylvia Bilíková, Jana Zatloukalová (juniorská šampiónka), Ján Križák, Róbert Rolko, Anton Kuba (juniorský šampión), viacnásobný medailista Michal Kavacký či talentovaný Juraj Vitko. Majstri či vicemajstri SR bežali i medzi veteránmi - Ľuboš Cesnek a Peter Gajdoš. Desaťkilometrovú trať absolvovali pretekári na kilometrovom okruhu. V hlavnej kategórii v 1.okruhu viedol Michal Kavacký z domáceho MŠK Kysucké Nové Mesto, v ďalších okruhoch až do konca pretekov tvrdili muziku Martin Holečko z Noves Mizuno Spišská Nová Ves a Ján Križák z ASK Skalica. Na tretie miesto sa postupne prepracoval nestarnúci Róbert Rolko z ŠKP Žilina. V tomto poradí dobehli do cieľa. Medzi ženami dominovala Sylvia Bilíková z ASK Skalica, ktorá zvíťazila pred juniorkou Jankou Zatloukalovou z AK Spartak  Dubnica. Juniorskej kategórii kraľoval Anton Kuba, veľmi pekný výkon podal dorastenec Marek Belko (4. miesto). Veteránsku kategóriu vyhral Ľ. Cesnek z ŠKP Žilina, P. Gajdoš z MŠK Kysucké Nové Mesto dobehol tretí. Majstrovstvá okresu Kysucké Nové Mesto vyhral M.Kavacký, na druhom mieste dobehol A. Kuba, tretí skončil J. Vitko.

Ozdobou podujatia sa stal výkon  Juraja Vitka z MŠK Kysucké Nové Mesto. Časom 34:33 vytvoril nový slovenský rekord v cestnom behu na 10km mužov do 22 rokov. Po dlhých rokoch máme teda medzi kysuckými bežcami slovenského rekordéra.

Vyhodnotenie pretekov, odovzdanie cien a žrebovanie tomboly sa uskutočnilo za účasti primátora mesta Ing.Bc.Milana Očka, riaditeľa a hlavného sponzora pretekov Miroslava Piňáka (firma MARPIN) a Juraja Čierňavu, riaditeľa MKŠS v Kysuckom Novom Meste. Novému slovenskému rekordérovi odovzdali osobitnú cenu pán Pavle z firmy IPAX-predajca športových potrieb zn. SAUCONY.