Kategória: Preteky

Kysucká desiatka – II.ročník

V nedeľu 29.7.07 na Jakubovské hody sa v Kysuckom Novom Meste uskutočnil 2.ročník Kysuckej desiatky. Na štarte sa medzi päťdesiatimi bežcami zišla veľmi kvalitná konkurencia - majstri SR Jana Zatloukalová (juniorská šampiónka), Alena Pochybová, Ján Križák, Róbert Rolko, Peter Tichý, Michal Kavacký, Anton Kuba (juniorský šampión). Na desaťkilometrovú trať sa pretekári vydali o 10 hodine, úradne zmeraný okruh absolvovali 10krát.  V hlavnej kategórii sa už v 1.kole ujal vedenia Ján Križák (AŠK Grafobal Skalica). Na druhom a treťom mieste bežali veterán Róbert Rolko (ŠKP Žilina) a Peter Tichý (ŠKP Čadca), za nimi sa utvorila niekoľkočlenná skupina bežcov v zložení Michal Luhový (AŠK Grafobal Skalica), Michal Kavacký, Anton Kuba, Miroslav Neslušan (všetci MŠK Kysucké Nové Mesto). V druhej polovici pretekov sa táto skupinka roztrhala. V čele pretekov si suverénne počínal J. Križák, postupne zvyšoval náskok, ktorý narástol  v cieli na 52 sekúnd. V boji o druhé a tretie miesto medzi R. Rolkom a P. Tichým si lepšie počínal R. Rolko. V deviatom kilometri zrýchlil, ušiel P.Tichému a dobehol ako prvý veterán. Na treťom mieste v hlavnej kategórii za P.Tichým dobehol M. Luhový. Medzi ženami podala výborný výkon Janka Zatloukalová z AK Spartak  Dubnica. Zvíťazila pred Alenou Pochybovou (MŠK KNM), ktorá sa v tomto roku prvýkrát dostala pod 40minút na 10km, a Dominikou Vanákovou (MK Rajec). Juniorskej kategórii kraľoval Marek Belko (MŠK KNM). Popri víťazstve si utvoril nový osobný rekord na 10km. Veľkú smolu mal Anton Kuba, ktorý po mnohotýždňovom výpadku sa len postupne dostáva do formy. Za vlaňajším slovenským rekordom mužov do 22 rokov v cestnom behu na 10km, ktorý drží ďalší bežec MŠK Kysucké Nové Mesto Juraj Vitko (toho času v USA), zaostal len 2 sekundy. Jeho výkon však vzhľadom na spomínané okolnosti príjemne prekvapil. Prvú veteránsku kategóriu vyhral už spomínaný R.Rolko pred Jánom Kuchárikom (Trenčín) a Petrom Portášikom (AŠK Grafobal Skalica). V druhej veteránskej kategórii po výbornom finiši ako z čias mladosti zvíťazil Jozef Majerík (CK Biking Raková) pred Jozefom  Krutákom a Stanislavom Svitákom (obaja AK Žilina). Majstrovstvá okresu Kysucké Nové Mesto vyhral M.Kavacký, na druhom mieste dobehol A.Kuba, tretí skončil M.Neslušan.

Viac foto vo fotogalérii

Súčasťou podujatia bol i beh neregistrovaných bežcov - občanov Kysuckého Nového Mesta. P.Jurák, V.Belková, M.Jurák, J.Troján, A.Kovalíček absolvovali jeden okruh. I oni (ako aj  ostatní účastníci pretekov) boli odmenení tričkom s logom podujatia.

Vyhodnotenie pretekov sa uskutočnilo za účasti  riaditeľa a hlavného sponzora  pretekov Miroslava Piňáka (firma MARPIN, T-Mobile) a Juraja Čierňavu, riaditeľa MKŠS v Kysuckom Novom Meste. Riaditeľ pretekov Miroslav Piňák vyjadril spokojnosť s priebehom, atmosférou a úrovňou pretekov. Viacerým pretekárom sa rýchla, presne zmeraná, certifikovaná trať veľmi páčila a prisľúbili svoju účasť i v budúcom ročníku. Organizátori pretekov (Atletický klub MŠK Kysucké Nové Mesto, MKŠS Kysucké Nové Mesto) touto cestou ďakujú za pomoc pri zabezpečení a organizovaní tohto podujatia mestskej polícii a dobrovoľnému hasičskému zboru v Kysuckom Novom Meste.