Kategória: Aktuality, Preteky

Atletické preteky v závere roka 2009

Alena Pochybová v závere roka trojnásobnou víťazkou Miroslav Neslušan absolútny víťaz Bežeckej ligy Žiliny 2009

Bežci AK MŠK Kysucké Nové Mesto sa pripravujú na novú atletickú sezónu. Svoju súčasnú formu si overili v závere roka na pretekoch vo Hôrkach pri Žiline (Hôrecká šestka), na silvestrovských behoch v Dubnici, vo Vrútkach a v Lietave. Vo Hôrkach zvíťazili Nikola Štefundová (žiačky), Iveta Lisková (juniorky), Alena Pochybová (ženy nad 35 r., abs. víťazka žien). Janko Kľučiarik (starší žiaci) dobehol na výbornom 2. mieste, podobne druhé miesto obsadil aj Anton Kuba st. (muži nad 50 r.). Marek Čierňava (juniori) obsadil tretie miesto. Na Silvestrovskom behu na tartane v Dubnici v behu na 1000 m dobehla  Nikola Štefundová druhá. Patrik Žúbor (žiaci) na rovnakej vzdialenosti zvíťazil. Obaja si utvorili nové osobné rekordy. Dospelí bežali 5000 m. Juraj Vitko (muži) v kvalitnej konkurencii dobehol tretí len pol sekundy za druhým M.  Dávidíkom (Kobra Bratislava). Z víťazstva sa vo svojich kategó-riách tešili Iveta Lisková, Alena Pochybová (abs. víťazka žien), Anton Kuba st. V Lietave zvíťazili vo svojich kategóriách Nikola Štefundová, Patrik Žúbor, Marek Čierňava, Iveta Lisková, Peter Gajdoš (muži nad 40 r.). Medzi dorastencami dobehol Matej Minarovič druhý. Vo Vrútkach zvíťazili Alena Pochybová, Anton Kuba st. Miroslav Neslušan dobehol medzi  mužmi na treťom mieste, ktoré pre neho znamenalo aj získanie potrebných bodov na absolútne víťazstvo v celoročnej súťaži Bežecká liga Žiliny 2009. Samozrejme, Miro zvíťazil aj vo svojej kategórii (muži 30 až 39 r.). Alena Pochybová v tejto súťaži zvíťazila medzi ženami, Peter Gajdoš medzi mužmi od 40 do 49 r.  skončil tretí, rovnako aj Marek Čierňava medzi mužmi do 29 r.

Mgr. Milan Slivka